לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

המפקח הראשי על הבניה מאשים:

"המחסור במלט - ספקולטיבי"


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 14/09/1962 (יום ששי)
"המחסור במלט בארץ, הוא במידה מסויימת מלאכותי וספקולטיבי ואינו נובע מצמצום בייצור ומהגידול בצריכה" - מלים אלה נאמרו ע"י מר נויפלד, המפקח הראשי של הבניה מטעם משרד העבודה בישראל, בישיבה הראשונה של הועדה הבינמשרדית לויסות הבניה בירושלים.

הישיבה נערכה במשרדו של סגן ראש העיר מר חיים מרינוב ובה השתתפו מר אברהם אקסלרוד יו"ר ועדת המשנה לבנין ערים בירושלים, והמהנדס אוריצקי מטעם ועדת השיכון של משרד העבודה.

תפקיד הוועדה הוא לקבוע את העדיפויות של הבנייה הפרטית מאחר והבניה לתעשיה, מלאכה, הארחה ומסחר נשארה ללא הגבלה.

באותה ישיבה מסר מר נויפלד כי קיים כבר כמה פגישות עם נציגי עיריות תל-אביב וחיפה והגיע איתם לידי הסכם להסדר הבניה הפרטית במשך שלושת החודשים הבאים. הוא הביע את תקוותו כי גם בירושלים יושג הסכם דומה. בישיבה זו סוכם שהמנהדס עמיקם יפה מ"מ מהנדס העיר שהינהו גם חבר ועדה זו, יכין לישיבה הבאה מספרים והצעות בקשר להסדר הבניה הפרטית בירושלים, עד לינואר 1963, מתוך מגמה לצמצם בצורה מינימלית ביותר את הבניה הפרטית בעיר.

באותה הישיבה מסר מר נויפלד, שאין הצדקה "לבהלת המלט" שפשטה בארץ, למעשה מסר מר נויפלד הורגש המחסור של 20 אלף טון בחודשים שעברו. המחסור הזה כבר התמלא ע"י מלט יבוא. כן מסר מר נויפלד כי "המחסור" הוא במידה מסויימת מלאכותי וספקולטיבי ואינו נובע מצמצום בייצור ומהגידול בצריכה. כן הובעה התקוה שעד חודש אוקטובר שוב תהיה נורמליזציה מוחלטת בהספקת המלט בארץ.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב יפו 30, ירושלים (בנין סטאורי - משרד העבודה (בשנות ה-60, 70))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.