לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרבנות מפלה עדת "בני ישראל" בספרי הנשואין על-ידי ציון מיוחד של מוצאם

ראשי העדה פנו אל הנשיא, הממשלה וח"כים לביטול הרישום


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 20/09/1962 (יום חמישי)
עדת "בני ישראל" עומדת להעלות את עניין צורת הרישום המיוחדת בטפסי הנשואין של בני העדה, לאחר שהתגלה שבטופס הנשואין הנהוג במועצות הדתיות, שבהן קיים מדור הנקרא העדה (הדתית), ובו נרשם נוסף שהוא יהודי, גם אם הוא כהן לוי או ישראל, בהתאם להוראות פנימיות הקיימות אצל רושמי הנשואין התווסף סוג חדש והוא: מעדת בני ישראל.

רישום מיוחד זה כבר מעיד מעיקרו על הפרדה בין בני העדה לבין סתם יהודי. נציגי העדה דורשים בתוקף שירשם יהודי בלי שום תוספת עדתית.

ראשי העדה פנו בנידון לכמה מחברי הכנסת חברי ועדת חוקה חוק ומשפט, וכפי שנמסר לנו כבר דנו בוועדה זו בשאלה זו וטרם באו לידי החלטה איזו שהיא.

אתמול שיגר מזכיר עדת "בני ישראל" מר שמשון שמשון מברקים לנשיא המדינה, לראש הממשלה וכן לשר הדתות ובהם הוא מבקש מהם לחסל את האפליה העדתית הגזעית וכן להורות לרבה של פרדס-חנה הרב י. ז. דיסקין שישיא את הזוג מבני העדה, כי הזכות - אומר מר שמשון שמשון - לכל יהודי להתחתן במקום מגוריו וע"י הרב המקומי. כפי שידוע סרבו בני הזוג בפרדס-חנה לקבל את הנישואין מרב לא מקומי שנשלח ע"י הרבנות הראשית ומשרד הדתות שנתמנה באופן מיוחד לרושם נישואין למקרה הנדון.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 24, ירושלים (בית פרומין - משכן הכנסת עד שנת 1966) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אלחריזי 17, ירושלים (בית הנשיא בתקופת יצחק בן צבי וזלמן שז"ר (עד שנת 1971) - בית ולירו)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות