לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

האדמו"ר ממונקאטש הסיר מועמדותו לרב ראשי בחדרה


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 12/12/1962 (יום רביעי)
הרב ברוך רבינוביץ האדמו"ר ממונקאטש, הודיע בסאן-פאולו, מקום מגוריו בברזיל, על ביטול מועמדותו למשרת רב ראשי של חדרה - על כך נודע לסופרנו.

בעוד שהמועצה הדתית של חדרה הזדרזה והודיעה על בחירתו של הרב ב. רבינוביץ כעל רבה הראשי של העיר, במקום הרב כהן ז"ל, הודיע הרב רבינוביץ לאותה המועצה כי הוא מסיר את מועמדותו למשרה זו. לסופרנו נודע כי הסיבה לביטול מועמדותו היא, כשהוצע הרב רבינונביץ כמועמד לרבה של חדרה היו רבים אפילו בין חברי המפלגה "הדתית לאומית" במקום, שהרב רבינוביץ נמנה על חבריה, שהתנגדו למועמדותו. יו"ר המועצה הדתית היה כמעט היחידי שתמך בו, אולם דווקא תמיכתו של יו"ר המועצה היא שגרמה שרבים התנגדו לו. בהיוודע הדבר לרב רבינוביץ, כי רבים מתנגדים לו וכן על סחבת בנידון, החליט לבטל את מועמדותו למשרה זו.

כן נודע, כי גם בחולון, מקום שהרב רבינונביץ העמיד גם שם את מועמדותו לרב ראשי, ישנה תסיסה גדולה נגדו, בעיקר בין חברי מפא"י במקום. כזכור התנגד בשעתו ראש העיר הקודם הד"ר חיים קוגל המנוח.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב קוק 7, חולון (מועצה דתית - הרבנות) | סאו פאולו, ברזיל | רחוב רמב"ם 15, חדרה (המועצה הדתית - רבנות)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות