לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משבר ביחסי מפא"י - הדתיים בבירה על רקע חלוקת סטיפנדיות


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 20/12/1962 (יום חמישי)
גם בעיריית ירושלים אין "שלום בית" בין המפלגה הדתית לאומית לבין מפא"י ועל רקע "תרבותי" חל משבר בין שתי המפלגות - על כך נודע לסופרנו.

עיריית ירושלים נוהגת להקציב מדי שנה סך של ארבעת אלפי ל"י כסטיפנדיות לתלמידים מצטיינים באוניברסיטה העברית. החלוקה נעשית ע"י מר משה גבירצמן, המשמש כסגן ראש העיר וראש מחלקת החינוך של העירייה מטעם המפלגה הדתית לאומית. לידו פועלת ועדת יעוץ המורכבת מנציגי מוסדות התרבות.

גם השנה אחרי הגשת רשימת התלמידים המצטיינים מטעם האוניברסיטה, אושרו המילגות.

בהיוודע למר זר חבר הנהלת העירייה מטעם מפא"י, המשמש כיו"ר ועדת התחבורה של העירייה, על חלוקת הפרסים, פנה לראש העיר מר מ. איש-שלום במחאה חריפה על שלא דאג שבוועדה מייעצת זו יופיע גם נציג רשמי של מפא"י, ואחרי דין ודברים ביניהם, פקד ראש העיר על גזברות העירייה לעכב את ביצוע ההוראות של סגנו.

מר גבירצמן ראה בהתערבותו של ראש העיר פגיעה חמורה בסמכויותיו ולאות מחאה שיגר לראש העיר מכתב חריף ובו הוא מודיע לו על התפטרותו מלכהן כיו"ר הוועדה המייעצת.צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב חזנוביץ 1, ירושלים (סניף המפד"ל בירושלים) | גבעת רם, ירושלים (האוניברסיטה העברית) | רחוב יפו 62, ירושלים (בית מפא"י)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות