לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סטאלין חתם על הסכם דו-קיום עם ראשי הכנסיה הפרבוסלבית


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 28/12/1962 (יום ששי)
על הסכם חשאי שנחתם בשעתו בין סטאלין לבין ראשי הכנסיה הפרבוסלאבית ברוסיה הסובייטית שלפיו תכיר הכנסיה בשלטון הסובייטי הקיים כשלטון לגיטימי, נודע עתה מתוך ספר שפורסם בארצות הברית והגיע לאחרונה לספריה התורנית של "היכל שלמה" בירושלים.

מר ולטר קורלץ מחבר הספר "הדת בברית המועצות" שהופיע באחרונה בארצות הברית (באנגלית) מספר בספרו כי בשנת 1943 נכרת "קונקורדט" (ברית אפיפיורי בלע"ז) בין סטאלין לבין שלושה מטרופוליטים חשובים של הכנסיה הפרובוסלאבית, לפיו תכיר הכנסיה בשלטון הסובייטי הקיים כשלטון לגיטימי של רוסיה הסובייטית, והכנסיה, תמורת זה, תהנה מחופש מוגבל ביותר בקביעת מספר כנסיות, מנזרים, יצירת חפצי פולחן והדפסת ספרי דת ברוסיה הסובייטית. הסכם זה היה קיים כסוד כמוס ועתה גילה המחבר את ההסכם הזה, שגונה הן ע"י אנשי הדת והן ע"י אנשי השלטון ברוסיה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הקרמלין מוסקבה, רוסיה | ulitsa Danilovskiy Val, 22, מוסקבה, רוסיה (Danilov Monastery - מרכז הכנסיה הפרבוסלבית) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.