לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הצעת מפא"י לבחור ר' אונטרמן כרב ראשי - להצלת הקואליציה


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 22/01/1963 (יום שלישי)
הצעת מפא"י, הנתמכת ע"י המפלגה הדתית לאומית, לבחור ברב יהודה איסר אונטרמן רבה הראשי של תל-אביב כרבה הראשי של ישראל, נועדה להצלת הקואליציה הממשלתית המעורערת וכן כמה אישים בתוך הצמרת של המפלגה הדתית לאומית - על כך נודע לנו ממקורות מהימנים ביותר.

במפלגה הדתית לאומית, העומדת לפני הועידה הי"ג, נמתחה ביקורת חריפה ביותר על שר הדתות ד"ר ז. ורהפטיג וח"כ בנימין שחור על שלא הצליחו לקיים את הבחירות לרב ראשי ולמועצת הרבנות הראשית. חוגים אלה, ביחוד הצעירים שבהם, הביעו בהזדמנויות שונות את דעתם השלילית על הקואליציה "הנצחית" בין מפא"י לבין המפלגה הדתית הלאומית, הנמשכת זה יותר מ-30 שנה.

כן נודע כי הפנייה לרב אונטרמן נעשית עקב היותו מראשי "אגודת רבנים", עליה נמנים גם הרב כץ והרב ז'ולטי המתנגדת לבחירת רב ראשי לפני שתיבחר המועצה של הרבנות הראשית.

כפי שנודע מתנגדת משפחת הרב אונטרמן להצעת מפא"י ואינה מסכימה שהרב אונטרמן יקח עליו משימה קשה ובפרט במצב השורר ברבנות הראשית שכאין מועצת רבנות חוקית ומסודרת.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אנגל 6, תל אביב (ביתו של הרב אונטרמן בעת היותו רבה הראשי של תל-אביב) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות