לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גלובקה - הביורוקרט של המוות


מאת: נ. זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 15/03/1963 (יום ששי)
ספר דוקומנטרי בשם "גלובקה - הביורוקרט של המות" הופיע זה עתה בגרמניה המזרחית. הספר כולו מסמכים המוכיחים במפורש על חלקו הגדול של גלובקה בהשמדתם של ששת מיליוני היהודים.

מסמכים אלה הם פרי עמלם של משפטנים בינלאומיים שעבדו עבודת נמלים במשך שנים, למען "הוועדה המשפטנית הבינלאומית" שקיימה את ישיבותיה בדצמבר 1962 בוארשה. בתעודות השונות שפורסמו בספר זה ישנן הוכחות חותכות כי גלובקה לא רק נתן פירושים לחוקי נירנברג, אלא השתתף בעצמו במתן הוראות ההשמדה.

חבר הועדה המשפטנית הבינלאומית הפרופ' בוליה הכריז בוועידת הפרטיזנים ולוחמי המחתרת שנערכה בורשה כי גלובקה הוא הוא שנתן את הוראות ההשמדה ליהודים ובלי גלובקה לא היה קיים אייכמן ...

באחרונה יזמו כמה מחברי הועדה הנ"ל פגישה עם שר המשפטים בממשלת בון, על מנת להגיש לו את המסמכים והתעודות שמהן אנו למדים על חלקו של גלובקה בשואת היהודים, אולם ממשלת בון סרבה לקבל את חברי הועדה הנ"ל וכן את המסמכים ואף אסרה לקיים מסיבת עתונאים על נושא זה, אותה רצו לקיים המשפטנים הללו, ובלית ברירה העבירו את מסיבת העיתונאים מבון לברלין ... באותה מסיבת העיתונאים הכריז המשפטן האנגלי המפורסם מר ג'ון פלטסמילם כי יש להעמיד לדין בינלאומי את גלובקה לא רק כפושע מלחמה, אלא גם יש להשימו ולהעמידו למשפט בינלאומי בפשעים יותר חמורים והם פשעי חוק הגנוסייד.

בספר מסמכים זה מסופר בין היתר, כי היה זה גלובקה בעצמו שבאופן אישי מנע את הצלתם של שיירת נשים וילדים יהודים מיוון, ודרש מאייכמן, דרך הטלפון, לשלוח אותם ישר למחנה ההשמדה. היה זה גלובקה שבכל ארצות הכיבוש הגרמני דאג לקיים את התכנית הנאצית "לחסל פעם ולתמיד ובאופן סופי את בעיית היהודים". על סמך המסמכים שבידי הוועדה הנ"ל דורשת היא להעמידו למשפט בינלאומי לפושעי מלחמה ופשעים יותר חמורים והם פשעי הגנוסייד.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Adenauerallee 99 - 103, בון, גרמניה (משרד המשפטים הגרמני (עד שנת 1999))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות