לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עוד סכסוך - בגלל ספרי תורה


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 05/06/1963 (יום רביעי)
היחסים בין משרד הדתות לבין "החוגים הדתיים" שבמפא"י, הולכים ומחריפים בגלל ספרי תורה שנאספו ע"י חוגים אלה בארצות-הברית לשם חלוקתם בבתי הכנסת של הישובים השייכים לתנועת המושבים של מפא"י ומבלי להתייעץ תחילה עם משרד הדתות.

מר מנחם הכהן, מזכיר "החוגים הדתיים" שבמפא"י, יצא לפני חודשים מספר לארצות-הברית בשליחות "חוגים" אלה לשם איסוף ספרי-תורה עבור הישובים של תנועת-המושבים של מפא"י.

כפי שנמסר הצליח מר הכהן לרכוש למען פעולה זו את האדמו"ר מליובביץ' הרב מנחם מנדל שניאורסון, את הרב הגאון ר' יוסף דב סולובייצ'יק מבוסטון ואת ... הרביי ברנרד סיגל מהרפורמיים, שעמדו בראש הועדה לאיסוף ספרי-התורה עבור הישובים של מפא"י. כך נאספו על ידו כ-20 ספרי תורה שהיו מפוזרים בקהילות שונות.

20 ספרי-התורה שאסף מר מ. הכהן עומדים להגיע לישראל בימים הקרובים והם ימסרו לישובים של תנועת-המושבים ב "טראסק" גדול, שאליו יוזמן גם נשיא המדינה מר ש. ז. שז"ר, הנמנה על חסידי ליובביץ'.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ארצות הברית | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות