לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יוקמו ועדות ערעורים לגובה דמי הקמת מצבות נפטרים


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 25/06/1963 (יום שלישי)
ועדת ערעורים ליד כל "חברה קדישא" שתדון בערעורים על גובה התשלום שהנהלת החברה קובעת בתשלום בעד רשיון להקמת מצבה, תוקם תוך חודש ימים - הוראה זו ניתנה על-ידי הממונה על חברות קדישא בבתי עלמין במשרד הדתות, מר ישראל ליפל, לכל חברות קדישא בארץ.

בהתאם לתקנות הקבורה הקיימות אסור לחברה קדישא לדרוש תשלום לפני הלוויה, ממשפחת הנפטר, יותר מאשר ההסכם הקיים עם ביטוח לאומי שלפיו יש לשלם מ-50 עד 90 ל"י ולא יותר. בכדי לאפשר לחברות קדישא לממן את כל ההוצאות של החברה ואחזקת בתי הקברות ופיתוחם, וכן רכישת קרקעות והחזקת המנגנון, הירשה המנהל הכללי של משרד הדתות הד"ר ש. ז. כהנא, לחברות לגבות תשלום נוסף מהמשפחה בעת הקמת המצבה.

בזמנו הוציא המנהל הכללי הד"ר ש. ז. כהנא הוראות לחברות קדישא להרכיב ועדת ערעורים לכל חברה שתדון בגובה התשלום בעת הקמת המצבה, אולם התברר שרוב החברות התחמקו מלמלאות את ההוראות של משרד הדתות, שלפי הוראות אלו תהיה ועדת הערעורים מורכבת משלושה חברים: שניים מהחברה ואחד נציג ציבור שתאושר ע"י הרבנות הראשית המקומית או המועצה הדתית.

השבוע שיגר הממונה על ענייני הקבורה במשרד הדתות לכל חברות הקדישא הוראה שעליהן להרכיב ועדת ערעורים תוך חודש ימים ובאם לא ימלאו אחרי ההוראות הנ"ל ינקטו נגדם בסנקציות, עד שלילת הרשיון הקבורה של החברה שניתן ע"י משרד הדתות.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות