לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מצבות זכרון בפולין


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 11/07/1963 (יום חמישי)
אנדרטה לזכרם של קרבנות השואה וכן לזכרם של גיבורי המרד הפולני מלפני 100 שנה, בשנת 1863 - תוקם בככר בית הקברות היהודי הישן (ברודנה) בפרגה-ורשה.

העיתון "פאלקס שטימע" מהימים האחרונים מוסר, כי בפגישה בין ראשי מועצת העיר עם ב"כ יהודי פולין הוחלט להנציח את זכרם של קרבנות השואה וגבורי המרד הפולני משנת 1863, ע"י הקמת אנדרטה מתאימה. פסלים ואדריכלים נתבקשו להגיש הצעות לאנדרטה זו. יחד עם זה תוקם אנדרטה בחלקה הצבאית של בית הקברות היהודי בגנשה-ורשה, שבה מצאו את מנוחתם סמלים וקצינים יהודים שהגנו על העיר בשנת 1939. חלקה זו נהרסה ע"י הגרמנים והוחלט לפנות לשלטונות להקים אנדרטה לזכרם של הגבורים היהודיים שנפלו עם נשק ביד.

לזכר שנת ה-20 למרד גטו ביאליסטוק, יוקמו במחוז זה אנדרטאות בכל בתי הקברות והגיטאות של המחוז. בביאליסטוק גופה תוקם אנדרטה במקום בו עמד בית הכנסת הגדול שנשרף יחד עם אלפיים יהודים שהיו בתוכו מיד עם כניסת הגרמנים לעיר.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Sw. Jacka Odrowaza, ורשה, פולין (בית הקברות היהודי ברודנו - Jewish Cemetery in Praga) | Okopowa, ורשה, פולין (בית הקברות ברחוב גנשה אוקופובה) | Suraska 1, ביאליסטוק, פולין (המקום בו עמד בית הכנסת הגדול) | 5 Nowogrodzka, ורשה, פולין (מערכת פאלקס שטימע (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות