לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ועדת התחבורה של עיריית ירושלים תתפטר עקב יחסה של המשטרה

המשטרה דורשת זכות וטו לכל הכרעה סופית של ועדת התחבורה בעירייה


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 12/07/1963 (יום ששי)
ועדת התחבורה של עיריית ירושלים עומדת להתפטר מתפקידיה לאות מחאה נגד יחסה של משטרת התנועה בבירה אליה.

מתיחות רבה השתררה באחרונה בין ענף התנועה של משטרת מחוז ירושלים לבין ועדת התחבורה העירונית. מפקד משטרת ירושלים ניצב רודין נפגש עם ראש העיר מר מ. איש שלום והתלונן בפניו נגד ועדת התחבורה העירונית והיו"ר שלה מר מ. זר שאינם מתחשבים עם הוראות משטרת התנועה בקשר עם כל מיני סידורי תנועה בעיר והיא מחליטה החלטות המתנגדות לסידורים אלה.

תרעומת זו מצד המשטרה נגד ועדת התחבורה נוסחה גם במכתב חריף שנשלח לראש העיר. יו"ר ועדת התחבורה ח"כ מרדכי זר כינס אתמול לישיבה דחופה את ועדת התחבורה ובה הודיע כי אין טעם להוסיף ולקיים ועדת תחבורה עירונית באם המשטרה דורשת לעצמה זכות וטו וזכות הכרעה סופית בכל דבר קטן כגדול. מר זר הציע שועדת התחבורה תתפטר מתפקידה לאות מחאה נגד יחסה של המשטרה. לאחר דיון ממצה שבו התייצבו כל הסיעות מאחורי יו"ר ועדת התחבורה הוחלט לזמן ישיבה נוספת בהשתתפות ראש העיר ומפקד המשטרה שבה יוחלט סופי על גורלה של ועדת התחבורה העירונית.

א. אקסלרוד: יש לשים קץ לתכתיבי מוסדות לעיריה

מר אברהם אקסלרוד נציג תנועת החרות אמר באותה ישיבה שעיריית ירושלים היא בדרך כלל העירייה המקופחת ביותר מכל העירייות בארץ וכל מוסד ממשלתי חושב את עצמו משום מה לחובה להתערב בעיניה של העיריה ולהכתיב לה תכתיבים שונים ומשונים, המצב הזה הוא בלתי נסבל ויש לשים לזה קץ.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב חשין 1, ירושלים (מגרש הרוסים - כיכר מוסקבה - משטרת ירושלים ובית המעצר בירושלים) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות