לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

למה נבחר הרב אברמסקי לנשיא "ועד הישיבות" ?


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 12/07/1963 (יום ששי)
בחירת הרב יחזקאל אברמסקי לנשיא "ועד הישיבות" באה להבטיח כי כהונת כבוד זו לא תעבור באופן אוטומטי לרב הראשי החדש שיבחר - על כך נודע לסופרנו.

כידוע שימש הרב הראשי הראי"ה הרצוג זצ"ל, גם כנשיא "ועד הישיבות" ועם פטירתו מלפני ארבע שנים לא נבחר אחר במקומו. עתה עם הכנת חוק הבחירות לרבנות הראשית ולרבנים הראשיים שנכנס לשלבים מעשיים הזדרזו ראשי הישיבות מכל חלקי הארץ והחליטו לבחור בנשיא ועד הישיבות לפני בחירת הרבנים הראשיים מכיוון שבין המועמדים הידועים כבר, ישנם כמה המשתייכים למפלגות מסוימות וראשי הישיבות חששו כי הרבנים הראשיים שיבחרו יטענו גם לכהונת כבוד זו של ועד הישיבות שהנהו מוסד בלתי מפלגתי.

כפי שנמסר לנו התעוררה בעיה דומה גם עם בחירת הרב יצחק נסים שליט"א כרב ראשי, במקום הרב בן ציון מאיר חי עוזיאל זצ"ל, שגם הוא שימש כנשיא "מפעל התורה" והיו שטענו כי כהונת כבוד זו עוברת באופן אוטומטי לר' י. נסים שליט"א. בכדי למנוע מקרה דומה הזדרזו ראשי הישיבות ובחרו ברב י. אברמסקי כנשיא "ועד הישיבות".

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 4, ירושלים (ועד הישיבות) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות