לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פוריות ורפואה ע"פ ההלכה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | עכשיו (עמוד 13) - 28/11/1993 (יום ראשון)
מכון פוע"ה (פוריות ורפואה על פי ההלכה) בירושלים, שבראשו עומד הרב מנחם בורשטין, מרחיב את פעילותו בקרב החוגים הדתיים והחרדים בארץ.

המכון אירח בימים אלה צוות רופאים מומחים לטיפול בגברים עקרים בשיטה חדשה, בראשותו של הפרופ' דברוי מן האוניברסיטה הפלמית החופשית בבריסל. בלגיה. השיטה זכתה להצלחה גדולה בטיפול בגברים עקרים.

יצויין כי התקדמות טובה חלה גם בנושא ההפרייה החוץ-גופית, המכונה הפריית-מבחנה, אך עדיין לא ניתן מענה מלא לחלק מבעיות ההפרייה החוץ גופית, באחרונה התפתחה שיטת המיקרומניפולציה, שמסייעת בהעלאת אחוז ההצלחה של הפריות המבחנה.
כדי לאפשר לזוגות דתיים וחרדיים, הסובלים מבעיות פוריות, לקבל בבלגיה את הטיפולים המתאימים על פי הלכה, יסע הרב מנחם בורשטיין לבריסל ויתאם עם הצוות הבלגי את הפרטים השונים של הפיקוח ההלכתי. כן ייבנה מערך משותף של טיפולים עם מכון פוע"ה הירושלמי, כדי שהזוגות יוכלו להתחיל את הטיפול בארץ ולשהות בבלגיה רק כשבוע, או שבועיים, להשלמת הטיפול.

מכון פוע"ה עוסק זה מספר שנים בייעוץ ובהכוונה הלכתית-רפואית לאלפי זוגות חשוכי ילדים עם בעיות פוריות, בארץ ומחוצה לה. רופאים רבים פונים למכון כדי לברר את עמדת הלכה ביחס לטיפולים הנדרשים בבני זוג שמבקשים עזרה. יחד עם זאת משתדלים במכון לתת תמיכה נפשית, הנחוצה מאד לזוג אשר נמצא בתהליך הטיפולים הקשים.

המכון מקיים ימי עיון לרבנים ולרופאים בנושאים הקשורים לפוריות והלכה, ומפקח על הצד ההלכתי ביחידות פוריות ברחבי הארץ ובמספר בתי חולים אוניברסיטאיים בארצות הברית, המטפלים בעקרים ובעקרות.

הפיקוח ההלכתי של מכון פוע"ה מאפשר לזוגות חרדיים רבים לקבל טיפול מתאים ולהביא לעולם צאצאים למרות בעיותיהם.

דפים בנושא:

.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר עכשיו 1993
גרסת "מכונת כתיבה" של המאמר.
ראו בכתבה: דרכה של כתבה

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב עזריאל 19, ירושלים (מכון פוע"ה - גבעת שאול)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות