לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מתיחות בין עיריית ירושלים והמועצה המחוזית לבניין ערים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 06/10/1963 (יום ראשון)
מתיחות רבה נוצרה באחרונה ביחסים שבין עיריית ירושלים לבין הוועדה המחוזית לבניין ערים, על רקע שני חוקים שהוועדה המחוזית פירסמה ב "רשומות".

בישיבת ועדת הכספים של עיריית ירושלים שהתקיימה ערב החג הועלו שני החוקים האלה לדיון. מטרת החוקים היא לצמצם את סמכויות הוועדה המקומית לבניין ערים שע"י עיריית ירושלים. מתוך הדיונים התברר שחוקים אלה שהוועדה המחוזית פירסמה ב "רשומות" לא נידונו כלל בועדה המקומית ואפילו בוועדה המחוזית קוים עליהם דיון חטוף, שלא כל חברי הוועדה ידעו עליו.

מטרת החוקים היא להלכה הדאגה לטובת הציבור, לפיהם לא תוכל הוועדה המקומית לבניין ערים לדון בשימוש חריג או בהקלות הקטנות ביותר מבלי להודיע על כך בשלושה עיתונים ובכתב לכל השכנים הגרים בסביבה. אם הקבלנים או הבונים או סתם דיירים יצטרכו להכניס שינויים בבתיהם יזדקקו להסכמתם של עשרות שכנים הגרים בסביבתם, דבר שיגרום לחצים שאי אפשר להתגבר עליהם.

עיריית ירושלים מתקוממת לא רק נגד תכנם של החוקים, שעדיין לא הונהגו בשום עירייה בארץ, אלא גם נגד העובדה שהוועדה המחוזית לבנין ערים חקקה אותם מתוך התעלמות גמורה מהעיריה והוועדות לבנין שלה.

ראש העיר מר מ. איש שלום עומד להיפגש עם הממונה על המחוז מר ב. ישעיה המכהן כיו"ר הוועדה המחוזית, כדי לדרוש ממנו את ביטול החוקים האלה שפורסמו לא על דעת העירייה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שלומציון המלכה 1, ירושלים (הממונה על מחוז ירושלים, משרד הפנים - בניין ג’נרלי) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות