לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קבלני הבירה מתנגדים להצעות הוועדה המחוזית המחייבת אותם לפרסם ב-3 עיתונים


מאת: נ. זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 18/10/1963 (יום ששי)
משלחת מטעם ארגון הקבלנים והבונים בירושלים, בהרכב ה"ה ר. בן-יהושע, עובדיה לוי, פ. קרוליק וא. שבח נפגשה עם מר נ. ישעיה הממונה על המחוז המשמש כיו"ר הועדה המחוזית לבנין ערים שנוכח גם מר געש מטעם הועדה המחוזית לבנין ערים, והביעה בפניו התנגדותה להצעה לחייב את הקבלנים בפרסום בשלושה עיתונים ושליחת הודעות במקרה שהם מכניסים שינויים בבתים הנבנים על ידם.

חברי המשלחת הסתמכו על ידיעה בעניין זה שפורסמה בעיתון "חרות" לפני כשבוע, הם ציינו כי פירסום זה זעזע את ציבור הקבלנים היודע במה הדבר "מריח", הוא פותח פתח נרחב לכל השכנים לבוא בטענות ללא הצדקה ויראו בהסדר החדש פתח לסחטנות. תהא זו הוצאה של עשרות אלפי ל"י, דבר שיגרום להתייקרות הדירות ויגרום לעיכובים בהתחלת הבנייה. היא תביא לשחיתות בין שכנים ודרישות מופרזות.

הממונה על המחוז מר ישעיה אישר למעשה את עצם קיומה של התכנית, ואמר שאמנם הצדק עם הקבלנים שבמקרים מסויימים הדבר יכביד עליהם, אך ברצונו שגם השכן לא יופתע ע"י שינויים מסויימים.

בהמשך הפגישה העלו נציגי ארגון הקבלנים את שאלת אחוזי הבניה בעיר, במיוחד תבעו להגדיל את אחוזי הבניה בבית הכרם אשר לאחר שהפכה ל "סיטי" אין מקום להשאיר את המגבלות הדרסטיות הקיימות כיום.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שלומציון המלכה 1, ירושלים (הממונה על מחוז ירושלים, משרד הפנים - בניין ג’נרלי) | שכונת בית הכרם ירושלים | רחוב החבצלת 3, ירושלים (ארגון הקבלנים והבונים בירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות