לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פשעיו של גנרל הויזינגר


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 31/10/1963 (יום חמישי)
הגנרל הגרמני אדולף הוזינגר המשמש כראש מועצת נאט"ו, אחראי להפרת אמנת ג'נבה ולהשמדתם של 60 אלף שבויים רוסיים ע"י הגרמנים בעת מלחמת העולם השניה - גילה ד"ר שמעון דטנר חבר הוועדה העליונה לחקר פשעי הגרמנים במלחמת העולם השניה.

ב "אוגוניוק" מה-13 באוקטובר, פירסם הד"ר ש. דטנר מאמר ובו תעודות ומסמכים על פשעיהם של הגרמנים בעת מלחמת העולם השניה. בעיקר מדגיש הד"ר דטנר את הפרת אמנת ג'נבה ע"י הנאצים, בהשמידם 60 אלף שבויים רוסיים בלי דין ומשפט.

הד"ר דטנר מסתמך על תעודות ומסמכים, המאשרים את דבריו, ועל סמך התעודות הללו הוא מוכיח כי הגנרל הגרמני אדולף הויזנגר אחראי לכל הפשעים הללו. כן מוכיח הוא כי לפי הוראותיו האישיות של הגנרל הויזינגר הושמדו ב-9 מחנות שבויי מלחמה קרוב ל-60 אלף חיילים סובייטיים וביניהם יהודים רבים.

לפי ההוראות שנמסרו בעל פה - כי לא היה רצוי מפני סודיותן למסרן בכתב - מוכיחות תעודות אלו מ-7 באוקטובר 1941, שהיו סודיות ביותר, כי את השבויים הרוסיים לרבות עסקני האיגודים המקצועיים, חברי הקולחוזים ובעיקר יהודים הנופלים בשבי הגרמני יש להשמיד מבלי להעמידם לדין.

הוראות אלו הופצו רק ב-20 העתקים וחולקו בין ראשי המטות של הצבא הגרמני.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Rublevskoye sh., 28, מוסקבה, רוסיה (מערכת השבועון "אוגוניוק") | Boulevard Leopold III, 1110, בריסל, בלגיה (מרכז נאט"ו)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות