לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב ארי-ה לוין היה נרגש


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 10/11/1963 (יום ראשון)
בקבוק יין ישן-נושן הוציא מארונו המיושן שבדירתו בשכונת משכנות בירושלים רבם של אסירי ציון הרב ר' אריה לוין שליט"א והורמו כוסות "לחיים" של יוסף מנקס [ * ] , אשתו וילדיו.

דרכו הראשונה של יוסף מנקס מכלא רמלה עם שחרורו הייתה לירושלים. כבר בשעת בוקר מוקדמת הגיע האסיר המשוחרר בלווית אשתו ושלושת ילדיו לביתו של ר' אריה לוין, אליהם נלוו ידידיו מר יוסף וולקר חבר הועד הפועל של הע.ל., מר חיים באר"ז וחבר מועצת עיריית ירושלים מר א. אקסלרוד.

הרב א. לוין היה נרגש מאוד, עיניו זלגו דמעות, כאשר יוסף מנקס נפל על צוארו, השניים התחבקו, כשמנקס ממלמל בפיו דברי תודה על פעלו של הרב למענו ולמען משפחתו בשבתו במעצר ולמען השיג את שחרורו.

מר מנקס אמר, שלא דייקו העיתונים שכתבו כאילו הוא מתכוון מיד לדרוש את חידושו של משפט רצח קסטנר. קודם כל מטרתו עתה היא לשקם את ביתו ומשפחתו, שכל כך סבלה ממעצרו הממושך. אין בדעתו, הכריז מנקס, לעשות צעדים כלשהם מבלי להתייעץ תחילה עם ידידיו, אלה שטיפלו בו ובמשפחתו, וביחוד עם רבם של אסירי ציון ר' אריה לוין, שכה הרבה עשה למענו ולמען שחרורו.

הערות: * יוסף מנקס - הורשע כעומד בראש החוליה שרצחה בשנת 1957 את ישראל קסטנר (ראו משפט קסטנר), וכחבר במחתרת ימנית. נדון בשנת 1958 למאסר עולם, וזכה לחנינה 7 שנים מאוחר יותר.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב רבי אריה, ירושלים (בעבר רחוב הר גריזים, שכונת משכנות - מגורי הרב אריה לוין)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות