לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שורה של קשיים וסיבוכים מעכבים הרכבת המועצה הדתית בירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 29/11/1963 (יום ששי)
שורה של קשיים וסיבוכים מעכבת עתה את הרכבתן של המועצות הדתיות, קשיים אלה עשויים לגרום גם לדחיית הרכבתן של המועצות הדתיות החדשות.

הקושי העיקרי שנתגלה הוא בזה, שהתקנון שאושר קובע שבמועצות צריכים להיות מיוצגים נציגים מטעם הרבנות המקומית, במספר רב של מקומות אין כיום רבנות מקומית מאושרת כדין, מקומות אלה הם חולון ועוד. במינוי רבנים מקומיים יש קושי בזה שמועצת הרבנות הראשית, אינה מאשרת עתה רבנים מקומיים שכן לצורך זה פגה סמכותה החוקית. מכיוון שאין רבנות מקומית במספר מקומות אי אפשר שם להרכיב מועצות דתיות.

באותו זמן נתגלו חילוקי דעות בין מפא"י והמפד"ל, בשאלת היקף הנציגות הדתית במועצות הדתיות, התקנות קובעות שיותר ממחצית הנציגים צריכים להיות דתיים, סעיף אחר קובע ש-10 אחוז מחברי המועצה נשלחים ע"י הרבנות המקומית. מפא"י טוענת כי רק עם 10 אחוז אלה צריך להיות הרוב הדתי, דהיינו בהרכב היסודי לפני צירוף ה-10 אחוז מטעם הרבנות המקומית אין צורך ברוב דתי, לעומת זה עומדים נציגי המפד"ל על כך שכבר בהרכב היהודי יהיה הרוב הדתי.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1963

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב קוק 7, חולון (מועצה דתית - הרבנות) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב הירקון 110, תל אביב (מושבה בעבר של מפא"י מפלגת העבודה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות