לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עידוד של רבנים למפגיני המסיון שנשלחו למאסר


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 13/01/1964 (יום שני)
הרב יחזקאל סרנה, ראש ישיבת "חברון" בירושלים, יבקר ביום החמישי הבא בבית הכלא בתל מונד ויקיים שם שיעור לימוד בצוותא עם 8 בחורי ישיבה "עצורי המיסיון".

שלטונות בית הסוהר, שהרב סרנה פנה אליהם, איפשרו את הביקור הזה. כמו כן יבקר הרב יעקב קנייבסקי מבני ברק, מגדולי הפוסקים בארץ, בימים אלה בכלא תל מונד וגם הוא יקיים שיעור עם בחורי הישיבה.

מכתבי עידוד לאסירי המיסיון בכלא תל מונד מתקבלים מדי יום ביומו ואתמול שלח הרב א. פרדס, רבה הראשי של ירושלים, מברק עידוד לאסירי המיסיון בכלא תל מונד ובין היתר הוא כתב "ה' עמכם על מסירות נפשכם להחזיר נפשות ילדינו תחת כנפי השכינה. יש להמשיך במאבק". כמו כן שיגר מכתב עידוד הרב י. ש. זוין, עורך האנציקלופדיה התלמודית בירושלים.

יחד עם זה פנה הרב פרדס במברק אל ראש הממשלה, שר הפנים, שר המשטרה ושר המשפטים וביקש מהם לאפשר לבחורי הישיבה בכלא תל מונד להמשיך בלימודיהם הסדירים, כי גם העוסקים בתורה נכללים בצבא קודש של ישראל - נאמר במברק.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב חגי 22, ירושלים (ישיבת חברון (עד שנת 1976)) | תל מונד (כלא תל-מונד, בית סוהר הדרים - בית סוהר השרון) | רחוב הנביאים 54, ירושלים (כתובתו של הרב אליהו פרדס בהיותו הרב הראשי של ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות