לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יהודים שהרגו אנשי ס.ס. יושבים זה 19 שנה בבתי-סוהר גרמניים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 17/01/1964 (יום ששי)
קרבנות הנאצים שהושלכו למחנות הריכוז הגרמניים בעת מלחמת העולם השניה, ממשיכים לשבת עד היום, בבתי הסוהר של גרמניה המערבית, גילוי סנסציוני זה פירסם השבועון האנגלי "ניוס אוף דה וורלד" המופיע בלונדון.

שבועון זה פירסם בגליונו האחרון שהגיע עתה לישראל, כי 250 קרבנות-נאצים שהובאו מפולין, רוסיה, צ'כוסלובקיה ויוגוסלביה, מהם רבים יהודים, בעת מלחמת העולם השניה והושלכו למחנות הריכוז הגרמניים, ועם סוף המלחמה הם התנפלו על שומריהם אנשי הס.ס. והרגו בהם - על אשמה זו רבים מהם נידונו למאסר עולם, והם יושבים זה 19 שנים בבתי הסוהר של גרמניה המערבית.

העיתון מוסיף כי על אף הדרישות הרבות שהגיעו למשרד המשפטים המערב-גרמני, לבדוק את תיקיהם - כי לרבים אין האשמות אחרות חוץ מהריגת הנאצים - ולחון אותם, מתעלם משרד המשפטים מתביעה זו, ורבים מהם יושבים בבתי הסוהר הגרמנים יחד עם מחנות הריכוז יותר מ-25 שנים.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Adenauerallee 99 - 103, בון, גרמניה (משרד המשפטים הגרמני (עד שנת 1999)) | 30 bouverie street, לונדון, בריטניה (Fleet Street - News Of The World עד שנת 1986)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.