לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עירית הבירה מעיינת בביטול השירותים לרשת החינוך באגודה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 21/01/1964 (יום שלישי)
חוות דעת משפטית לפי אי אפשר לגבות אגרת חינוך מתלמידים המתחנכים במסגרת בתי הספר של החינוך העצמאי, המשתייך לאגודת ישראל, הוגשה בימים אלה להנהלת עיריית ירושלים ולמחלקת החינוך שלה.

בהתאם לחוות דעת זו יוכלו ההורים של תלמידים בבתי הספר האלה להימנע מתשלום אגרת חינוך ואלה שכבר שילמו אף יוכלו לתובעה חזרה.

אגרת חינוך בשיעור של 20 ל"י לשנה, מוטלת על תלמידים בבתי הספר היסודיים, אגרה זו משמשת מקור למימון שירותים שונים לתלמידים.

מספר הורים שבניהם לומדים ברשת העצמאית דרשו לפטור אותם מאגרה זו שכן הם משלמים שכר לימוד שלם, מה שאין כן בבתי הספר הממשלתיים. בעקבות פניות אלו ביקשו הנהלת העירייה ומחלקת החינוך שלה בירושלים, חוות דעת משפטית וכאן נקבע שרק תלמידי בתי הספר הממלכתיים חייבים באגרת החינוך.

בעקבות חוות דעת זו שוקלת העירייה את האפשרות לבטל את השירותים לבתי הספר של החינוך העצמאי הניתנים ליתר בתי הספר תמורת האגרה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב דוד ילין 28, ירושלים (כתובתו הקודמת של מרכז החינוך העצמאי) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | כיכר ספרא 3, ירושלים (מינהל החינוך - עיריית ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות