לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הדחות ברשימת המפד"ל לבחירות לעיריית ירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 18/09/1964 (יום ששי)
המפלגה הדתית לאומית בירושלים מתכננת שינוי ניכר ברשימת מועמדיה לבחירות הקרובות למעצת עיריית ירושלים - על כך נודע לסופרנו.

התכנית כוללת הזזה מרחיקת לכת של עסקניה הותיקים והצגת מועמדותם של נציגים חדשים ובתוך זה כאלה שלא היו פעילים ביותר במפלגה.

ההצעה העומדת עתה על הפרק היא שהראשונים ברשימה יהיו הד"ר יעקב הרצוג, השני ברוך דובדבני ושלישי נציג מעדות המזרח. כתוצאה מכך מורחקים ממקום בטוח ברשימה מר משה גבירצמן שהוא כיום סגן ראש העירייה ומראשי הפעילים בסניף של המפד"ל והרב שאר-ישוב כהן מנהל מכון הרי-פישל שהוא כיום חבר הנהלת העירייה, והיה המועמד השלישי ברשימה הקודמת.

יש לציין שבבחירות קודמות למועצת העירייה הופיע בראש הרשימה הד"ר י. א. נבנצאל כיום מבקר המדינה, אך לאחר שלא יכול היה לדעתו להגיע לראשות העיר הגיש את התפטרותו למועצה.

מר ברוך דובדבני מנהל מחלקת העליה בסוכנות היהודית ישאר במעמדו במועצה ואילו הרב שאר-ישוב כהן יורחק ממקומו במועצה.

יש לצפות לתסיסה חריפה ביותר בסניף של המפד"ל בירושלים כתוצאה מדחיקת רגליים של עסקנים ותיקים ובעיקר של מר משה גבירצמן ששימש שנים רבות בתפקיד סגן ראש העירייה.

מר יעקב הרצוג הינו כיום סגן מנהל משרד החוץ, ספק אם כניסתו לחיים המוניציפליים תעלה בקנה אחד עם המשך תפקידו בשרות הדיפלומטי.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב חזנוביץ 1, ירושלים (סניף המפד"ל בירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות