לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תערוכה על השואה במינסק


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | ספרות ואמנות - חרות (עמוד 5) - 09/10/1964 (יום ששי)
תערוכת הצייר והגרפיקאי היהודי מרק זיטניצקי שהייתה פתוחה יותר מחודש ימים ב "בית רוסיה הלבנה", מינסק. זכתה לביקורת חיובית בעיתונות הבילורוסית. הצייר מרק זיטניצקי - שיותר ממאה תמונות שלו מילאו את קירותיו של אחד האולמות הגדולים במינסק, הציג בעיקר יצירותיו מהווי היהודי וגילם בתוכן את הטרגדיה של העם היהודי בימי השואה.

התערוכה נערכה ע"י אגודת האמנים הבילורוסית במינסק, והיא הקיפה את יצירותיו של האמן היהודי, שמכחולו מצטיין גם בחוש סטירי ובחוש פוליטי, [ב-]תקופה של שלושים שנות חייו האמנותיים. האמן החוגג עתה את יובלו ה-60 וכן יובלו ה-30 של עבודתו האמנותית, מוקיע במכחולו את הכובש הגרמני בימי מלחמת העולם הראשונה, דהיינו בשנת 1918, שבאותם הימים רבים ראו בו, בגרמני לא כובש כי אם גואל ...

מקום מאוד מכובד הקצה הצייר ליצירותיו על שנות השואה, תמונות שהשאירו רושם עז וכביר על המבקרים הרבים שנהרו במשך חודש לתערוכה. בין התמונות שזכו לביקורת חיובית מאוד נמנות "מנהל-חשבון המוות - אייכמן", "יהודי הגטו" "הנידונים למוות" ... תמונה אחת בשם "החיים מוכרחים להימשך" המראה ילד בן שנתיים המשחק בתרמילים של הכדורים שרצחו את הוריו.

לנעילה החגיגית של התערוכה באו ראשי המפלגה, ראש העיר וחברי המועצה של מינסק שקידמו בברכה את הצייר על שאינו נותן לשכוח ולהשכיח את מה שעוללו הגרמנים לעם היהודי ולאנושות כולה וכן ברכו את האמן ליובלו ה-30 של עבודתו הפוריה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות ספרות ואמנות - חרות 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מינסק, בלארוס
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות