לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ח"כ משה בר-עם יוצע לתפקיד מזכיר ההסתדרות במקום בקר


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 19/10/1964 (יום שני)
על חילופי גברי מרחיקי לכת בהנהגת מפא"י בבירה העומדים לחול לאחר הבחירות במפא"י, מתהלכות שמועות עקשניות בירושלים. לפיהן יוצע לחבר הכנסת מר משה ברעם, המשמש כמזכיר מפא"י בבירה, התפקיד של המזכיר הכללי של ההסתדרות הכללית במקומו של מר א. בקר.

כפי שנמסר תציע הנהגת מפא"י למנות את מר משה בר-עם כמזכירה הכללי של ההסתדרות במקומו של מר א. בקר שלא הצליח להשתלט על האיגודים המקצועיים של ההסתדרות, חוגים אלה סבורים שמר ברעם הידוע בתקיפותו, ידע להטיל משמעת בהסתדרות ובאיגודים המקצועיים. יחד עם זאת ישמחו חוגים שונים במפא"י לסיום שלטונו של מר בר-עם במפלגה בירושלים ...

לפי שמועות אלו יוצע למר מרדכי איש שלום המכהן כראש עיריית ירושלים התפקיד של מזכיר מפא"י בירושלים במקומו של מר בר-עם ואילו שר הדואר מר אליהו ששון יתבקש לעמוד בראש רשימת מפא"י לעיריית ירושלים וכמועמד לראשות העיר.

כן נודע שחבר הכנסת מר מרדכי זר לוטש עיניו - אחרי שאפסו תקוותיו לשמש כסגן ראש העיר מאחר לכהונה זו נבחר מר חיים מרינוב - לכהונת מזכיר ההסתדרות בירושלים נוסף להיותו חבר הכנסת, במקומו של דב ליפוב שנכשל בבחירות להסתדרות ולא נבחר למוסדותיה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ארלוזורוב 93, תל אביב (בית הוועד הפועל של ההסתדרות (משנת 1953)) | רחוב יפו 62, ירושלים (בית מפא"י)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות