לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תושבי אורה ועמינדב מתנגדים לשכנות עם בית הקברות בבירה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 12) - 13/11/1964 (יום ששי)
בעוד אשר בית העלמין בהר המנוחות בירושלים מלא עד אפס מקום וכמעט שלא נותרו עוד חלקות לקבורה, מתנגדים בחריפות תושבי אורה ועמינדב, הקרובים ליד השטח שאותר לבית עלמין החדש, לקביעת בית קברות לירושלים בסביבתם.

התנגדות תושבי כפרים אלה לבשה צורה חריפה ביותר כאשר הם הפעילו את תנועת המושבים אליה הם קשורים, ומזכיר תנועת המושבים מר עוזי פיינרמן שיגר מכתב התנגדות חריף לעיריית ירושלים ולמשרד הפנים. מכתב דומה נשלח ע"י המועצה האיזורית הרי יהודה החולשת של אורה ועמינדב.

בכדי לעכב התנגדות חריפה זו טיפל שר הפנים מר ח. שפירא בשינוי הסטטוס המוניציפלי של השטח, ובמקום שהוא יהיה בתחום השיפוט של המועצה האיזורית להרי יהודה, ביקש לכלול את השטח בתחום שיפוטה של עיריית ירושלים, לצורך זה מינה שר הפנים מ. ח. שפירא ועדת חקירה בראשית הממונה על המחוז מר ש. ב. ישעיה.

ראש עיריית ירושלים מר מ. איש שלום, גילה היסוסים לגבי צירוף השטח לתחום שיפוט של עיריית ירושלים. בינתיים הוחמר המצב בבית העלמין בהר המנוחות, נותרו עוד חלקות קבר מעטות בכדי לקבור את המתים.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שלומציון המלכה 1, ירושלים (הממונה על מחוז ירושלים, משרד הפנים - בניין ג’נרלי) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב ליאונרדו דה וינצ’י 19, תל אביב (בית תנועת המושבים) | מושב אורה | מושב עמינדב | הר המנוחות ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות