לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מחלוקת בין הרבנות הראשית והמועצה הדתית בירושלים

הרבנות סירבה לספק פנקסי רושם-נישואין למועצה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 23/11/1964 (יום שני)
משרד הדתות מסרב לספק פנקסי רשום-נישואין למועצה הדתית בירושלים, בטענה שהמועצה הדתית אינה ממלאה את ההוראות של הרבנים הראשיים ואינה מתחשבת במחלקת הרבנות הראשית של משרד הדתות - על כך נודע לסופרנו.

הרב יהודה לייב גור-גרוזובסקי מנהל מחלקת הרבנות הראשית במשרד הדתות, החזיר אתמול צ'ק על סך של 70 ל"י, שנשלח ע"י המועצה הדתית בירושלים בצירוף בקשה להמציא להם פנקסי-רושם-נשואין, תמורת סכום זה. הרב גור סירב למלאות את בקשת המועצה הדתית ונימק את צעדו זה בכך שהמועצה הדתית אינה מקיימת את ההוראות של הרבנים הראשיים, שמינו את הרב אברהם אדלר ראש לשכת הרבנות הראשית בירושלים כרושם נשואין בבירה, ועד היום טרם קיבל מנהל מחלקת הנשואין במועצה הדתית, הוראה שהרב אדלר יחתום על תעודות נשואין. הרב גור מוסיף במכתבו ומתרה את המועצה הדתית באם היא תעמוד בסירובה ולא תתן להרב אדלר לחתום, ימצא דרך אחרת לפתור את הבעיה.

כפי שנודע לסופרנו עומדים הרבנים הראשיים למנות עוד רושמי נישואין נוספים מהעדות הספרדיות בשלוש הערים הגדולות, הדבר לא יצא לפועל עד כה בגלל אי-המגע בין הרבנים הראשיים. בינתיים זומנה ישיבה של המועצה הדתית למחר אך יתכן שהיא תידחה בגלל תביעת סיעת מפא"י שעל סדר יומה יעמוד הסעיף: בחירת נשיא המועצה הדתית, עבור רבה הראשי הספרדי בירושלים הרב אליהו פרדס. סעיף זה עלול לגרום שסיעת מפא"י תעזוב את הקואליציה במועצה הדתית ותעבור לאופוזיציה באם הוא ירד מסדר היום.

נודע כי עו"ד דניאל ינובסקי מטעם סיעת תנועת החרות במועצה הדתית ביקש את חוות דעתו של מבקר המדינה באם יש מקום בחוקה של המועצה הדתית לכהונת נשיא המועצה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות