לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עיריית ירושלים שחררה קרנות ההסתדרות ממסים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 15/12/1964 (יום שלישי)
חברי הוועדה לפטור ממסים של עיריית ירושלים, הופתעו כשגילו כי קרנות הביטוח של ההסתדרות הכללית בירושלים משוחררות מתשלום מיסי העירייה לפי צו מיוחד שהוצא על ידי משרד האוצר בשנת 1952.

קרנות אלה כידוע שולטות על הון עצום של מיליונים רבים ומלבד הסכומים הרבים שנצטברו בקופות של הקרנות הן לוקחות לעצמן אחוז מסויים תמורת הטיפול במבוטחים.

הסעיף שלפיו שוחררו הקרנות של ההסתדרות הכללית מתשלום מיסי העירייה הוא אותו הסעיף הפוטר ממסים שת מוסדות הצדקה והחסד בירושלים.
בעיה זו התעוררה באחרונה עקב תביעת קרנות הביטוח לשחרר ממסים לא רק את המשרדים התפושים על ידם אלא נוסף לזה הם דורשים לפטור אותם מלשלם מסי העיריה גם עבור הבתים שרכשו בעיר בכדי להבטיח את כספם.

הוועדה דחתה את בקשת הקרנות והביעה את תמיהתה על הפטור כולו שניתן על ידי הממשלה. נוסף לכך נודע כי חבר המועצה מר יוחנן רמתי הודיע כי חברת השיכון של ההסתדרות הכללית מסרבת לשלם למעלה ממיליון ל"י שחייבת לעיריה עבור מיסים, "כפעולת תגמול" נגד ועדת הבנין של העיריה שהקפיאה את הבניה על שניים ממגרשיה הרבים בעיר.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב נתן שטראוס 17, ירושלים (בית ההסתדרות - אולם מיטשל (משנת 1958))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות