לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מגבית בירושלים למען משפחה שאמה נפטרה בניו-יורק


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 04/01/1965 (יום שני)
התעוררות רבה התגלתה בשכבות הציבוריות השונות בירושלים במגבית הנערכת לטובת משפחת טויבה קליין ז"ל, אשר מאמצי הרופאים בישראל ובארצות הברית להצילה עלו בתוהו.

כזכור התירו רבני ירושלים ובתוכם האדמו"ר מגור להטיס את האשה בשבת לארצות הברית בכדי לנסות להרכיב לה כליה, לאחר שקיבלה התקפה קשה על כליותיה. ואכן נעשו סידורי בזק מיוחדים אך מאמץ זה לא העלה פרי והאשה נפטרה בניו-יורק יום לאחר הגיעה לשם.

ההוצאות המיוחדות להטסתה והחזרת גופתה וכן הוצאות האישפוז בירושלים, ובניו-יורק עלו לאלפי ל"י. בעלה הוא בעל אמצעים מועטים בלבד, ובאותו זמן עליו לכלכל 11 ילדים. הוצאה מיוחדת זו עלולה להרוס את קיומם הכלכלי של 11 היתומים.

בירושלים אורגנה מגבית מיוחדת למימון הוצאות משפחה שכולה ואומללה זו, ובין היתר הותרמו מתפללי בתי הכנסת. בימים הראשונים למגבית זרמו סכומים גדולים ו "עמך" תרם בסכומים של עשרות ומאות ל"י. אך עד כה הצליחו לגייס רק חלק מהסכום הדרוש.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יוסף בן מתתיהו 26, ירושלים (ישיבת שפת אמת, חצר האדמו"ר מגור - הרב שמחה בונים אלתר, והרב פנחס מנחם אלתר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות