לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מועצת הרבנות הראשית נגד תכתיבי הממשלה בעניין בחירת הרב דיין מצפת


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 05/02/1965 (יום ששי)
מועצת הרבנות הראשית מתייחסת בחומרה רבה ביותר לנסיונה של הממשלה לקבוע תכתיבים בעניין בחירת רבנים מקומיים. אווירה חריפה זו שררה בישיבת מועצת הרבנות הראשית השבוע, כשעמדו לדון בעניין כהונת הרב דוד דיין בצפת.

לפי האינפורמציה שנמסרה, התנהל דיון חריף בעניין זה בממשלה וראש הממשלה ושר הבטחון לוי אשכול אמר שהוא יעשה הכל כדי שהרב דיין ישרת כרבה של צפת. הוא אף שיגר את איש סודו מר זאב שרף אל הרב הראשי יצחק נסים, כדי לשכנעו בעניין כהונה זו. באותה הישיבה הודיע שר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג שהוא יעשה הכל, ולוקח עליו להסדיר את הבעיה.

מתברר שהרב הראשי י. נסים תומך עקרונית בעמדה שהרב ד. דיין יכהן כרבה של צפת, אולם משניסו לפתוח בדיון בנושא זה בישיבת מועצת הרבנות השבוע, יצא הרב הראשי י. א. אונטרמן, וחברי מועצת הרבנות הראשית אחרים בדברים חריפים ונמרצים נגד עצם הנסיון, שהממשלה תכתיב לרבנים מי יהיו הרבנים המקומיים. הרב אונטרמן אף אמר שלא יתן להחריב את הרבנות בצפת.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הפלמ"ח 78, צפת (רבנות ראשית - מועצה דתית) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.