לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

החודש תחליט האוניברסיטה בבירה אם לנתק עצמה מן השלוחה בתל-אביב


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 08/03/1965 (יום שני)
חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית בירושלים המתכנס בסוף חודש זה יכריע בשאלה אם להמשיך בהחזקת השלוחה של האוניברסיטה בתל-אביב, או ששלוחה זו תנותק מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

נשיא האוניברסיטה העברית מר אליהו אילת דורש בתוקף לנתק את השלוחה התל-אביבית מן האוניברסיטה הירושלמית. הוא העלה עמדתו זו בתוקף בדרשו להקדיש את כל האמצעים לפיתוחה של האוניברסיטה בירושלים ואף התבטא שיש להפכה ל "אוקספורד ישראלית". כנגדו יצא רקטור האוניברסיטה העברית הפרופ' יואל רקח שדגל בהרחבת גבולותיה של האוניברסיטה העברית בירושלים ומתוך אותה השאיפה להשאיר את השלוחה התל-אביבית ואף להרחיב רשת זו.

הסנט של האוניברסיטה העברית בירושלים קיבל את עמדתו של הנשיא, דהיינו בעד ניתוק השלוחה התל-אביבית, אולם הכרעתו זו אינה סופית. שכן ההחלטה הסופית היא בידי חבר הנאמנים הכולל בתוכו נציגים של תומכי האוניברסיטה בארצות שונות.

הערות: מדובר על בית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה שהוקם בשנת 1935, בשנת 1959 לאחר בניית בניין טורבוביץ בו שכן בית הספר, הועבר לניהולה של האוניברסיטה העברית, ובשנת 1965 עבר לאוניברסיטת תל אביב ושימש כבסיס לפקולטה למשפטים של אוניברסיטה זו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: גבעת רם, ירושלים (האוניברסיטה העברית) | בניין טרובוביץ רמת אביב, תל אביב (הפקולטה למשפטים אוניברסיטת תל אביב)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות