לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התקפה חריפה על משרד הסעד בישיבת ועדת הכספים בבירה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 21/03/1965 (יום ראשון)
בהתקפה חריפה על יחס משרד הסעד לעיריית ירושלים, יצאו ראש העיר מר מרדכי איש שלום, סגנו הרב משה פרוש ויו"ר הועדה הסוציאלית הגב' יהודית גינזבורג, בישיבת ועדת הכספים של העירייה שהייתה מוקדשת לדיון על תקציב הסעד.

תקציב הסעד של עיריית ירושלים יסתכם השנה ל-4 מיליון ל"י בערך, למימון תקציב זה הקציב משרד הסעד סך של מיליון ל"י המהווה לא יותר מ-25 אחוז מכל התקציב. בה בשעה שעיריות אחרות כגון חולון בת-ים ואחרות מקבלות ממשרד הסעד למעלה מ-50 אחוז מתקציביהן ואילו עיריות עולים, כגון רמלה, לוד ואחרות מקבלות עד 70 אחוז מכל תקציבן.

החלטת משרד הסעד לסווג את עיריית ירושלים על הערים המבוססות, היא שרירותית ועויינת טען ראש העיר מר מ. איש שלום, ואין היא מביאה בחשבון את העובדה שכ-90 אחוז ממקבלי הסעד בירושלים הם עולים חדשים בשכונות הקטמונים, קרית יובל, עיר וגנים שבהן יושבים עולים חדשים יותר מאשר בלוד ורמלה ומחצית באר שבע - טענה הגב' יהודית גינזבורג - ובשכונות אלה מוציאה הוועדה הסוציאלית של העיריה את מרבית כספי הסעד.

באותה הישיבה החליטה הקואליציה העירונית להעלות את מחיר המים בבירה ב-50 אחוז בערך.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב דוד המלך 4, ירושלים (משכנו של משרד הסעד עד שנת 1979 (ואגפים ב-6,8,11))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.