לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הגיורת שודכה גם לדיינים שהטילו האיסור על בלוי


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 12) - 06/08/1965 (יום ששי)
הגיורת רות בן דוד שודכה בעת ובענוה אחת לכמה מראשי העדה החרדית בירושלים. נראה שהמאבק עליה נותן אותותיו בקשר להתרת הנשואין של רבי עמרם בלוי עימה.

השידוך הוצע לראב"ד של העדה החרדית הרב ר' פנחס אפשטיין, מקביל לכך הציע מר גרשון שטמר את השידוך להרב דוד יונגרייז, ר' עמרם בלוי אמר לו כי הוא כבר עומד לגמור העניין בעצמו עם הגיורת, ולכן הוא מבקש שלא להציע אותה לר' דוד יונגרייז. במהלך הבירורים סביב השידוך פנה ר' עמרם בלוי לאדמו"ר מסטמאר, ר' יואליש טייטלבוים בניו-יורק, האדמו"ר הציע קודם כל לברר האם ילדיו של ר' עמרם בלוי מסכימים לשידוך. צאצאיו ומשפחתו הענפה שינו דעתם בעניין כמה פעמים.

בינתיים מפיצה אגודת "גרי הצדק" בישיבות ובקרב חוגים ציבוריים את הקונטרס שחיבר ר' עמרם בלוי, בו הוא מוכיח שמצווה היא לשאת את הגיורת. אגודה זו עומדת לקיים בשבת אסיפה ובה ירצה יו"ר האגודה ד"ר י. בן זאב, על הנושא: "ואהבת את הגר" ...

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | בתי אונגרין, ירושלים (ביתו של הרב עמרם בלוי (לפני גלותו לבני ברק) (משוער)) | רחוב אבן עזרא 12, ירושלים (כתובתו של הד"ר ישראל בן זאב מייסד האגודה למען גרי צדק בישראל ובפזורה - רחביה) | 500 Bedford Avenue, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי האדמו"ר מסאטמר הרב יואליש טייטלבוים - ויליאמסבורג)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות