לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

האדמו"ר מסאטמר הסיר התנגדותו לנישואי בלוי


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 19/08/1965 (יום חמישי)
מפנה מכריע ודרמטי חל בפרשת נישואיו של ר' עמרם בלוי עם הגיורת. לאחר שהאדמו"ר מסאטמר רבי יואליש טייטלבוים הסכים לנשואין של ר' עמרם בלוי עם הגיורת רות בן דוד, מחפש בית הדין של העדה החרדית דרך להסיר אף הוא את התנגדותו.

חברי בית הדין חלוקים בדעותיהם על הדרך בה יתנו את הסכמתם. הרב פנחס אפשטיין הראב"ד מוכן להסכים שעמרם בלוי יעמיד את החופה בבני ברק, אולם הרב ישראל יצחק רייזמן חבר אותו בית הדין מתנגד לכך ודורש לאפשר לר' עמרם בלוי לשאת את הגיורת בירושלים, מחשש שמא יאמרו החילוניים שיש כביכול שתי תורות תורת ירושלים ותורת בני ברק.

אם יסיר את הדין את התנגדותו, ישרא ר' עמרם בלוי את ארוסתו לפני הימים הנוראים ואם לאו אחרי הימים הנוראים. נמסר שבמקרה ולא ייושבו חילוקי הדעות בין חברי בית הדין, יעבור ר' עמרם לאחר הנישואין לגור בפרוזדור ירושלים. את הקידושין יסדר הרב יוסף דונקלס, אישיות ידועה בעולם הרבני והתורני הגר בבני ברק.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב בלוי 5, בני-ברק (בית הופמן - הבית בו גר הרב עמרם בלוי לאחר עזיבתו את בית משפחת בנדיקט) | רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | 500 Bedford Avenue, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי האדמו"ר מסאטמר הרב יואליש טייטלבוים - ויליאמסבורג)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות