לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עמרם בלוי עשוי לחזור למנהיגות


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | ... וגם זה קרה (עמוד 10) - 10/09/1965 (יום ששי)
הרב ר' עמרם בלוי, שמנהיגותו עורערה - בשל נישואיו עם הגיורת רות בן דוד - עשוי לחזור שוב למנהיגות של "נטורי קרתא", מאחר ובקרב חברי "נטורי קרתא" גוברת הדרישה להשיב את ר' עמרם לירושלים ולהעמידו שוב בראש העדה.

ועד הכ"ג, המוסד המשמש כעין מועצה עליונה של "נטורי קרתא", קרא השבוע את חברי הוועד לישיבת חרום, על מנת לדון בנקיטת אמצעים נגד ר' עמרם בלוי וחבריו. ההצעה שעמדה על הפרק הייתה לפרסם כרוז חריף בשם "נורא כי עמרם" ... המדבר בגנות ר' עמרם בלוי. אולם ישיבת הועד בוטלה, מאחר ולקריאת הוועד באו רק 3 חברים מתוך ה-23. בכך רואים סימן, שרוב חברי "ועד הכ"ג" עומד מאחורי ר' עמרם בלוי.

בינתיים נתקבל מכתב מהאדמו"ר מסטמאר ר' יואליש טייטלבוים מניו-יורק שלא לפגוע עוד בר' עמרם בלוי ולא להחריף את היחסים בתוך "נטורי קרתא" גופא.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות ... וגם זה קרה 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרב בלוי 5, בני-ברק (בית הופמן - הבית בו גר הרב עמרם בלוי לאחר עזיבתו את בית משפחת בנדיקט) | 500 Bedford Avenue, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מגורי האדמו"ר מסאטמר הרב יואליש טייטלבוים - ויליאמסבורג) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות