לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שכחו את ה "חרם"


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 29/11/1965 (יום שני)
במשרד הדתות נאמר לי, כי לא הופעל כל לחץ על הרבנים הראשיים שיקבלו את פני השגריר הגרמני, ד"ר ראלף פאולס, וכן אין לו יד בקבלת השגריר ע"י הרב הראשי הרב איסר יהודה אונטרמן.

מאידך מוסרים כי משרד החוץ הפעיל זה מספר שבועות את לחצו על פני הרבנים הראשיים שיקבלו את שגריר גרמניה במשרד הרבנות הראשית ב "היכל שלמה" בירושלים. ראוי לציין כי הפעם הסיר משרד החוץ את ה "חרם" שהוטל מצידו על הראשון לציון הרב יצחק נסים, על שסירב בזמנו לקבל את פני האפיפיור פאולוס ה-6 בביקורו בישראל. מאז לא כיוון משרד החוץ את השגרירים החדשים הבאים ארצה לשם היכרות עם הרב י. נסים. על כן הופתעו ידידיו בהיוודע להם כי משרד החוץ "שכח" על ה "עונש" שהטיל עליו והפעם כיוון את שגריר גרמניה הד"ר ראלף פאולס גם אליו ואף הפעיל את לחצו על הרב נסים שיקבל את שגריר גרמניה.

כידוע, עמד הרב י. נסים בסירובו והשגריר הגרמני נתקבל רק ע"י עמיתו הרב הראשי איסר יהודה אונטרמן.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: משכנות האומה, ירושלים (מתחם משרד החוץ (עד שנת 2006)) | רחוב הירקון 115, תל אביב (עם הקמת היחסים שכנה שגרירות גרמניה באופן זמני במלון שרתון עד מעברה למשכנה הקבוע ברחוב סוטין 16) (מלון שרתון) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2022 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.