לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פורסמו פרטי תגליתו של ד"ר שסקין מירושלים בעניין ריפוי צרעת ב "תאלידומיד"


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 10/12/1965 (יום ששי)
מיון מהיר:
תרופות
רופאים
מאמר
1965
בבטאון הרפואי הבינלאומי "קליניקל פארמוקולוג'י אנד טראפאוטיקס" פירסם הד"ר יעקב שסקין, מירושלים, מאמר מדעי חשוב על תוצאות ריפוי מחלת הצרעת באמצעות "תלידומיד". [ * ]

הד"ר יעקב שסקין, רופא עור בבית החולים "האנסן", [מחלקת העור, פירסם] באחרונה מאמר מדעי חשוב בעיתון הרפואי הנ"ל ובו הוא מספר על מקרה שקרה במחלקת העור שבה מאושפזים גם חולי צרעת. אחד החולים המאושפז במחלקה זו, סבל 19 חודש בצורה קשה ממחלת הצרעת. אחרי שכל האמצעים הרפואיים הרגילים לא הועילו להקל בסבלו, החליט הד"ר י. שסקין, יחד עם פרופ' פליקס זגר, מנהל מחלקת העור ב "הדסה" להשתמש ב "תאלידומיד". עד עתה לא השתמשו בתרופה זו למחלת הצרעת, אולם בהתחשב בסבל הרב של החולה החליטו שני הרופאים לנסות את "תלידומיד", למרות הסיכון שיש בשימושה.

אולם לתמהונם הרב כבר 24 שעות אחרי שימוש בתרופה זו פעל ה "תאלידומיד" לטובה על החולה. החום ירד, הסבל הוקל וגם פריחת הצרעת נעלמה כליל. אחרי שהרופאים נוכחו כי "תלידומיד" עזר לחולי הצרעת החליטו להשתמש בה גם ליתר 5 חולי הצרעת, המאושפזים במחלה זו. גם אצלם היו התוצאות זהות.

הערות: תלידומיד - תרופה שניתנה כתרופה ללא מרשם לנשים בהריון כדי להתגבר על בחילות ההריון. התוויה זו הופסקה לאחר שהתגלו מומים רציניים (חוסר גפיים) אצל תינוקות שנולדו לנשים שהשתמשו בתרופה במהלך ההריון.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1965

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 528 N Washington St, Alexandria VA, ארצות הברית (הבטאון הרפואי יוצא מטעם אגודה זו) (American Society for Clinical Pharmacology and Therapeutics) | רחוב גדליהו אלון 14, ירושלים (בית הנסן בשכונת טלביה, לשעבר בית החולים הנסן - "בית המצורעים")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.