לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

האפיפיור לרייגן: תמיכה בבינאום ירושלים ינטרל לחץ הקונגרס להעברת השגרירות


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 3) - 09/05/1984 (יום רביעי)
בפגישה הקצרה שהתקיימה בשבוע שעבר בין הנשיא רייגן והאפיפיור יוחנן פאולוס השני בפיירבנקס שבאלסקה, שוחחו השניים ארוכות על בינאום ירושלים.
האפיפיור הביע דעתו שבינאום ירושלים יחזק את עמדת הנשיא רייגן להעביר את השגרירות מתל-אביב לירושלים. הדבר נודע מפי פקיד בכיר ביותר בקונסוליה האמריקאית במזרח ירושלים.

בירושלים נמשכת הפעילות למען בינאום העיר שיזם "שר החוץ" של נטורי קרתא הרב משה הירש ואף נפגש במגמה זו עם ראש עיריית בית לחם אליאס פרג' ועם העורך הראשי של "אל פאג'ר" ועם חנא סניורה.

הכרזתו של יאסר ערפאת בראיון ל "אבוזרוור" המביעה סיפוק מהצהרת הוותיקן בחג-הפסחא בעניין בינאום של ירושלים, תקל הרבה על ראשי העדה המוסלמית בירושלים להצטרף להכרזת האפיפיור.

חבר המועצה המוסלמית העליונה בירושלים פייסל חוסייני מכחיש נמרצות כי אמר שינסה לשכנע את המועצה לוותר על הדגל הערבי המתנוסס בעיר העתיקה ולהניף במקומו דגל או"ם. חוסייני מאשר, כי נפגש עם הרב הירש ואמר כי הוא מתכוון להעלות את הנושא בישיבת המועצה העליונה אבל לא אמר כי ינסה לשכנע.

לעומת זאת חנא סיניורה הפעיל בעניין בינאום של ירושלים אמר בעיתונו כי הוא מנבא שבמועצה הלאומית הפלשתינאית - שתתכנס באלג'יר ידונו בקריאתו של האפיפיור על בינאום של ירושלים, וההחלטות של המועצה הן הקובעות.

דפים בנושא:


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.