לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מלחמה נגד המיסיון


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 17/11/1980 (יום שני)
מיון מהיר:
מגיפת המיסיונרים, יהודים שעזבו את צור מחצבתם ועושים נפשות לתורת ישו, פשתה בעיר בלטימור בארצות הברית.

תחת הסיסמה "יהודי בעד ישו" מנהלים יהודים שהתנצרו את תעמולת המיסיונרים בעיר בלטימור ובפרבריה בתוך האוכלוסיה היהודית. השנה הגבירו המיסיונרים את פעילותם בבלטימור. בראשם עומד יהודי שהתנצר, ושמו עד היום משה רוזן. לרשותו עומד הון עתק, כפי שמשערים יותר מ-10 מיליון דולר.

המיסיונרים עורכים מסיבות, נשפים, הפגנות ברחובות העיר לרעיון המיסיונרי. באחת המסיבות שלהם השתתפו כ-400 יהודים שהקשיבו לנאומי מיסיונרים. מעריכים, כי כמה מאות יהודי בלטימור כבר נפלו ברשת המיסיון והמירו את דתם.

יהודי בלטימור אובדי עצות, לפי החוק אין הם יכולים למנוע את התעמולה המיסיונרית; יש אפשרות אחת, והיא, לנהל תעמולה נגדית, לפרסם חוברות תעמולה והסברה, לערוך מסיבות ולהפגין ברחובות העיר נגד המיסיון. דברים אלה דורשים תקציב הדומה לתקציב העומד לרשותו של המיסיון. לשם כך הוקם בבלטימור ועד שבראשו עומד הרב יצחק לבנברון, המשתדל לגייס את המשאבים למלחמה נגד המיסיון ולהדוף את ההתקפה המיסיונרית בבלטימור.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1980

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: בולטימור, ארצות הברית | 60 Haight Street, סן פרנסיסקו, ארצות הברית (מרכז תנועת Jews for Jesus שנוסדה על ידי Moishe Rosen) | 11623 Nebel St., Rockville MD, ארצות הברית ("יהודים למען ישו" באזור וושינגטון ובולטימור)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות