לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מה אמר טדי בכנסיה?


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 12/02/1981 (יום חמישי)
אגודת הרבנים האורתודוכסית בארצות הברית שבחסות "אגודת ישראל" באמריקה שיגרה מברק דחוף לראש עיריית ירושלים טדי קולק ובו מחאה חריפה. הם קובלים, כי ביקר בכנסיה נוצרית בניו-יורק ונשא בה נאום על ירושלים, כשהוא עטוף בגלימה של כומר.

המחאה נשלחה לקולק על סמך ידיעה בעיתונות המקומית. נאמר בה: חילול השם הוא להופיע בכנסיה נוצרית בגלימת כומר וכן לנאום על ירושלים הקדושה במקום שעובדים עבודה זרה.

המדובר בהופעתו של טדי קולק בפני כמרים, ראשי הכמורה ופרופסורים, כולם ידידי ישראל, בכנסיה "סנט ג'ון דיוואין". בדבריו סקר ראש העיר את היחסים התקינים בין כל העדות והדתות בירושלים והכריז, כי ירושלים לא תחולק לעולם. כמו כן פנה למאזיניו וקרא להם להושיט יד לעזרת אחיהם הנוצרים במזרח התיכון.

אגב, אותה הישיבה של אגודת הרבנים בראשותו של הרב הישיש, משה פיינשטיין, המכהן גם כנשיא מועצת גדולי התורה באמריקה, ששיגרה את המכתב לטדי קולק, הכריזה באחרונה על "יום תפילה" נגד עצירת גשמים. כמובן, ב ... ניו-יורק.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1981

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 1047 Amsterdam Ave, ניו יורק, ארצות הברית (Cathedral of Saint John the Divine) | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | 132 Nassau Street, ניו יורק, ארצות הברית (אגודת הרבנים בארצות הברית - Union Of Orthodox Rabbis Of The United States And Canada)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות