לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יצחק נבון והשומרונים


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 6) - 11/08/1981 (יום שלישי)
מיון מהיר:
א.ב.
מאמר
דברים
1981
בפגישת חוקרים ונכבדים שומרונים שהתקיים במשכן נשיאי ישראל שמטרתה הייתה להציג בפני נשיא המדינה יצחק נבון את הדיוקן התרבותי והספרותי של העם השומרוני, השתתפו פרופסורים חוקרי השומרונים מהאוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת תל-אביב וגם מאוניברסיטת אוטבה שבקנדה, נכבדים שומרונים בראשותם של הכהנים הלוויים פנחס בן מצליח, סגן הכהן הגדול, ויעקב בן עזי ויוזמי המפגש בנימין צדקה ויפת בן רצון, עורכי א.ב. עיתון השומרונים בארץ.

בסיום המפגש ביקש הנשיא להצטלם עם שני הכהנים. בעמדו בין שניהם כשמימינו סגן הכהן הגדול פנחס בן מצליח ולשמאלו יעקב בן עזי שהם "משכמם ומעלה מכל" ...

בחן הנשיא אותם ארוכות ולאחר הרהור אמר: "אתם לא כהנים גדולים, אתם גם כהנים גבוהים" ... ולקול צחוק הנוכחים שאל אותם: אפשר שכהנים כמותכם יצטלמו עם "צ'ח-צ'ח כמוני" ?

א.ב. המוסר על המפגש, מספר כי השומרונים ביקשו מהנשיא נבון שיקבל עליו להיות פטרונם של השומרונים בדומה לנשיא המנוח יצחק בן צבי. תשובתו היתה, כי גם אם ירצה בכך בכל מאודו לא יוכל להיכנס לנעליו של הנשיא המנוח בן-צבי ז"ל מצד יחסו אל הקהילה השומרונית. בנושא זה היה בן-צבי אחד ואין שני לו. יצחק נבון הבטיח את סיועו בקידום התרבות השומרונית ע"י טיפוח הידידות והחיבה לקהילה השומרונית.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1981

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן עמרם 5, חולון (מערכת א.ב. חדשות השומרונים) | רחוב הנשיא 3, ירושלים (משכן נשיאי ישראל (משנת 1971))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות