לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אפשטיין הקדים את מארקס


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 04/11/1982 (יום חמישי)
חתן פרס נובל לספרות השנה, הסופר הקולומביאני גבריאל גרסיה מרקס, כתב כי "אילו היה קיים פרס נובל למות היה מנחם בגין והרוצח המקצועי שלו שרון זוכים בו".

דעתו של חתן פרס נובל לספרות על "עמיתו" חתן פרס נובל לשלום, פורסמה לפני זמן מה בשבועון הצרפתי "טל". אולם למען הדיוק הכרונולוגי יש לציין כי לדברים חריפים אלה על ראש ממשלתנו מגיעה "זכות היוצרים" ליהודי אורתודוקסי בשם אליעזר אפשטיין שהקדים את חתן פרס נובל לספרות ופרסם בשבועון "דער איד", בטאון היהדות האורתודוכסית הבלתי-תלויה באמריקה, חוות-דעת על בגין הדומה לזו של גבריאל גרסיה מרקס.

במאמר תחת הכותרת "מי צריך לקבל את פרס נובל למלחמה ?" סוקר אליעזר אפשטיין את מלחמת לבנון ומסיים בזו הלשון: "לפני כמה שנים קיבל בגין את פרס נובל לשלום, לו היו מעניקים "פרס נובל למלחמה" היה בגין המועמד המתאים ביותר לקבל הפרס, ואז שותפו לפרס היה שר הבטחון שלו אריק שרון ... שהינו יותר קרוב לרוחו מאשר שותפו הקודם לפרס ... (סאדאת - נ.ז.)

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1982

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב סמולנסקין 9, ירושלים (פינת רחוב בלפור - בית ראש הממשלה - בית אגיון (משנת 1974)) | Hotorget 8, סטוקהולם, שוודיה (Stockholm Concert Hall - האולם בו נערך טקס חלוקת פרס נובל) | 84 Broadway, Brooklyn, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת Der Yid - ויליאמסבורג) | Radhusplassen 1, אוסלו, נורווגיה (בית העיריה של אוסלו והמקום בו נערך טקס הענקת פרס נובל לשלום)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות