לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מי הזמין את שמיר


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | אנשים (עמוד 8) - 21/05/1991 (יום שלישי)
היהדות החרדית בירושלים זועמת על הנהלת הסמינר לבנות "בית יעקב" המשתייך ל"אגודת ישראל" , על כך שהזמינה את ראש הממשלה למסיבה שתיערך בסמינר. בידיעה שמתפרסמת בשבועון "אלגעמיינער דז'ורנאל" המזוהה עם חצר לובאביץ' והימין הקיצוני ואשר יוצא לאור בברוקלין, בה נאמר כי ד"ר הלל זיידמן הזמין את יצחק שמיר לביקור ממלכתי בסמינר "בית יעקב" ולקבלת פנים חגיגית שתיערך בעוד כשבוע. ד"ר זיידמן, שירד מן הארץ לפני יותר מ-30 שנה ומתגורר בברוקלין, היה פקיד של משרד הסעד והסופר הפרלמנטרי של בטאון אגו"י "המודיע".

בירושלים קיימים שני סמינרים למורות הנקראים בשם "בית יעקב". האחד אליו הוזמן ראש הממשלה, סר למרותו של האדמו"ר מגור הרב שמחה בונים אלתר (אגודת ישראל) ואילו השני עומד תחת מרותו של הרב אליעזר מנחם שך (דגל התורה). את פני ראש הממשלה יקבל יו"ר ועדת הכספים משה זאב פלדמן מאגו"י והנואם הראשי יהיה ד"ר זיידמן שיבוא במיוחד למספר ימים מברוקלין לירושלים למטרה זו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר אנשים 1991

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 508 Montgomery St, Brooklyn, ניו יורק (מערכת אלגעמיינער ז’ורנאל) | מנחת יצחק 21, ירושלים (סמינר לבנות בית-יעקב (הסמינר הישן בירושלים))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות