לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מנהיג פא"י מסנגר על ועדת החקירה


מאת: נוח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - עמוד פנימי (עמוד 2) - 24/02/1983 (יום חמישי)
הרב קלמן כהנא, מנהיג פועלי אגודת ישראל, מסנגר על הקמת הוועדה לחקירת הטבח בסברה ושתילה ועל יישום המלצותיה, וזאת בניגוד לעמדת האדמו"ר מלובביץ' ו "אגודת ישראל", שהתנגדו להקמתה ודרשו מראש הממשלה לא ליישם את המלצותיה.

במאמר בשבועון "שערים" העומד להופיע מחר, מגלה הרב כהנא כי הוא היה בעד מינוי ועדת החקירה, והמלצותיה נראות לו ראויות ליישום מלא. "אלה המביעים את דעותיהם נגד הדו"ח לא קראו אותו" אומר הרב.

עוד קובל הרב כהנא על כך שהחלק של הדו"ח הדן ב "ליקויים בתפקידן של מערכות אירגוניות" - לא בא לידי ביטוי מתאים בדיון הציבורי.
הרב קלמן כהנא, לשעבר ח"כ שכיהן כסגן שר החינוך והתרבות, ואחיו של יו"ר ועדת החקירה הד"ר יצחק כהן, כותב במאמרו כי בעבר כיהן כחבר בוועדת חקירה לענייני חינוך ילדי העולים בתימן. שר החינוך דאז זלמן שזר ז"ל, הסיק מסקנות ממימצאיה של הוועדה, ותוך זמן קצר עזב את תפקידו.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד פנימי 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: גבעת רם, ירושלים (ועדת כהן לחקירת הטבח בסברה ושתילה התכנסה באולם זה) (בניין פאפיק - האוניברסיטה העברית) | רחוב פרישמן 64, תל אביב (מערכת בטאון פועלי אגודת ישראל - שערים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות