לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מי אשם בדחיית הדיון


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 20/03/1983 (יום ראשון)
"הוועד למען שלמות העם", העומד בראש המאבק לתיקון חוק השבות "מיהו יהודי", מאשים את אגודת ישראל כי בהיעדרותה מאולם הכנסת הכשילה את קיום הדיון על תיקון החוק וגרמה לדחייתו.

ראשי הוועד טוענים שסגן יו"ר הכנסת משה שחל לא חרג מהסמכויות שניתנו לו בניהול ישיבת הכנסת כאשר דחה את הדיון על "מיהו יהודי" בגלל היעדרם של כל ארבעת מגישי ההצעה מאולם הישיבות. דווקא חברי הכנסת מאגודת ישראל הם שחרגו מן הנוהל התקין בזה שלא היו נוכחים באולם המליאה בעת העלאת ההצעה שלהם.

כשדנו במועצת גדולי התורה בחוק "מיהו יהודי" תבעו מספר חברים כי הצעת תיקון החוק תובא ותאושר בכנסת עד ט"ו בשבט. אחדים מהם היו מוכנים להמתין עד ערב פסח, מועד סיום מושב החורף של הכנסת, אבל לא יותר. אך כולם היו תמימי-דעים כי אם תיקון החוק לא יתקבל - על נציגי אגודת ישראל לפרוש מהקואליציה.

בהצהרה דומה יצאו בשעתו גם נציגי אגודת ישראל בכנסת שאמרו שאם לא יתחשבו בעקרונות המקודשים של אגודת ישראל יעזבו את הקואליציה הממשלתית.

הוועד למען שלמות העם, שבראשו עומד האדמו"ר מלובביץ', תובע מחברי הכנסת של אגודת ישראל לקיים את מה שהבטיחו שאם תיקון החוק לא יאושר בכנסת יעזבו את הקואליציה.

דפים בנושא:© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב שלום עליכם 20, תל אביב (הועד למען שלמות העם) | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות