לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הדי "ההרעלות" בעתוני ברה"מ


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 15/05/1983 (יום ראשון)
מיון מהיר:
חדשות
דברים
1983
פרשת "ההרעלות" [ * ] בגדה המערבית אינה יורדת מעל דפי העיתונות הסובייטית ולא עובר יום בלי גילוי חדש בפרשה זו. כתבי סוכנויות הידיעות הסובייטיות טא"ס ו "נובוסטי" מדווחים בהרחבה מביירות על ההרעלות. נמסרות כתבות מלוות צילומים מזעזעים מחדרי בתי-החולים בשכם וג'נין שבהם מאושפזים תלמידי בתי הספר "המורעלים".

הגילוי האחרון בפרשה זו הוא כי תלמידי בתי-הספר בגדה הורעלו על-ידי הגזים המרעילים שצה"ל משתמש בהם בפיזור ההפגנות.

וו. פארוזין, כתב טא"ס בבירות, מוסר סקירה על הנעשה בישראל. שביתות "אל על", שביתת נהגי אוטובוסי "אגד", של נהגי המוניות, שביתת 400 אלף עובדי המדינה, שביתת המורים, האפלייה (אפרטהייד) בין אשכנזים וספרדים, ולאחרונה שביתת הרופאים, ש "הפילה חללים רבים".
מסופר על יוקר החיים, תת תזונה, אינפלציה דוהרת המגיעה ל-130 אחוז בשנה. הגורם למצב זה היא המלחמה בלבנון, שעלתה יותר ממיליארד דולר והזרמת כספים להקמת ישובים יהודיים על אדמות הערבים. חובות המדינה הפנימיים והחיצוניים הולכים וגדלים לממדים אסטרונומיים. אין פלא, כותב הכתב, ששר האוצר יורם ארידור טוען כי קופת המדינה ריקה ואין כסף לרופאים ולמורים.

הערות: * בסוף חודש מרץ שנת 1983 לקו 300 תלמידות בתי ספר בג'נין ובמקומות אחרים בתופעות של הקאות שלשולים ומחושים אחרים. ישראל הואשמה בהרעלה המונית. לימים התברר כי "ריח רע" שנדף מאחת ממעבדות בית ספר בגדה, "נופח" לממדים של הרעלה המונית.© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Zubovskiy b-r, 4, מוסקבה, רוסיה (נובוסטי - RIA Novosti) | ג’נין, פלשתין | שכם, פלשתין
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות