לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קבלת פנים לאדמו"ר


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 19/05/1983 (יום חמישי)
היהדות החרדית בירושלים מכינה קבלת פנים מלכותית לאדמו"ר מסאטמאר הרב משה טייטלבוים מוויליאמסבורג, העומד להגיע לשערי ירושלים להנחת אבן הפינה לשכונה חרדית לחסידי סאטמר בירושלים.

חסידי סאטמאר רכשו באחרונה מגרש גדול בשווי של 2 וחצי מיליון דולר בשכונת תל-ארזה, עליו יקימו אלפי יחידות דיור לחסידי סאטמר הקיצוניים ולאוהדיהם מנטורי קרתא.

האדמו"ר מסטאמר יגיע לירושלים ביום שני כ"ה סיון (6 ביוני). העדה החרדית וחסידי סאטמאר מכינים לאדמו"ר שלהם, המכהן גם כרב הראשי של העדה בירושלים, קבלת-פנים מלכותית, ילדי התשב"ר (תינוקות של בית רבן) באלפיהם ודגלוני העדה בידיהם יקדמו את פני רבם.

השכונה החרדית שתיקרא בשם "ויואל משה" ע"ש ספרו של האדמו"ר הקודם ר' יואל טייטלבוים תהיה "מעוז ומבצר" לא רק לאלפי המשתכנים בה אלא גם לכל הציבור החרדי בארץ ובחו"ל. הוא יהיה מרכז רוחני קיצוני קנאי, שישלח את קרני הקיצוניות שלו למרחקים. תהיה זו שכונה חרדית טהורה ללא רבב "ציונות - אגודאית" ר"ל אלא קריה נאמנה לתורה ולדת הצרופה, מבטיחים יוזמי הקמתה.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים (שכונות חרדיות) | ויליאמסבורג, ברוקלין, ניו יורק, ארצות הברית (מרכז האדמו"ר מסאטמר)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות