לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

דורשים שהמשטרה תשבות בשבתות


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - חדשות (עמוד 2) - 27/05/1983 (יום ששי)
קבוצה של יהודים חרדים ודתיים, ללא השתייכות מפלגתית, התארגנה באחרונה במטרה לפעול נגד חילול שבת במשרדי הממשלה. הם פונים אל חברי-הכנסת הדתיים בדרישה שיעלו על סדר-יומה של הכנסת את חילול השבת הנעשה על ידי המשטרה, הפועלת בשבתות ובחגים כבימים רגילים אף במקרים שאינם כרוכים בפיקוח נפש.

את התארגנות החרדים עוררו המקרים האחרונים שהמשטרה נתנה להם פרסום, שהיו בשבת ובחגים, כגון: החיפוש שעמדה משטרת ירושלים לעשות אצל ח"כ צ'ארלי ביטון בליל השבועות, חג מתן תורה, שהיה קשור עם מאסרו של אחיו דוד ביטון. מקרה נוסף הוא השלמת התיק של שני החשודים מקרית-ארבע ברצח אמיל גרינצווייג ז"ל, שנעשה בעצם יום השבת, לפני המעצר, ושניתן לו פרסום פומבי.

החרדים טוענים, כי יש עוד מקרים של חילול שבת על-ידי המשטרה, שאינם מגיעים לידיעת הציבור הרחב. במיוחד יצא זעמם על כך שבראש משרד המשטרה עומד שר מפד"לי ד"ר יוסף בורג, וכל צוות אגף המשטרה במשרד הפנים מורכב מחברי המפד"ל, ואף-על-פי-כן מחללת המשטרה את השבת ללא צורך.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - חדשות 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב חשין 1, ירושלים (מגרש הרוסים - כיכר מוסקבה - משטרת ירושלים ובית המעצר בירושלים) | רחוב קלרמון גאנו, ירושלים (המטה הארצי של משטרת ישראל (משנת 1973) - שייח ג’ראח)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.