לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

נטורי קרתא מכירה במצרים


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דברים (עמוד 8) - 05/01/1984 (יום חמישי)
גם "אזרחי האוטונומיה החרדית" בתוך שכונת מאה שערים בירושלים מחדשים את היחסים עם ממשלת מצרים אותם ניתקו בשעתו יחד עם ארצות ערב בשל הסכמי קמפ דייויד. בישיבת מועצת השבעה, הסמכות העליונה של נטורי קרתא הוחלט לחדש את קשרי הידידות בינם לבין ממשלת חוסני מובארק.

הרב משה הירש, "שר החוץ" של נטורי קרתא שמסר על ההחלטה לשנות את היחס למצרים, אמר כי הדבר נעשה בעקבות המפגש הלבבי בין יאסר ערפאת לחוסני מובארק שקיבל בקהיר את פני ראש אש"ף "בכיר האומה הפלשתינית" בחיבוקים ובנשיקות. הוא ציין, כי לעת עתה ההכרה במצרים היא רק "דה-פקטו". על "דה-יורה" יחליטו הנטורים בבוא היום שממשלת מצרים תבטל את הסכם קמפ-דייויד. הרב הירש גילה, כי בקרוב עומדת לצאת מירושלים לקאהיר משלחת גדולה שתהא מורכבת מאנשי נטורי קרתא וסתם יהודים חרדים, על מנת לדון על בעיות הנוגעות למצרים , ו- "אוטונומיה חרדית מאה שערים", שבירושלים.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דברים 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: El-Sayed El-Merghani, El-Montaza, Heliopolis, קהיר, מצרים (Heliopolis Palace - Al-Ittihadiya - מקום מושב נשיא מצרים) | רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות