לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ב "מאה שערים" עושים הכנות להצטרף ליישות הפלשתינאית


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - עמוד פנימי (עמוד 4) - 13/02/1984 (יום שני)
באוטונומיה החרדית "מאה שערים" של ירושלים, נעשים הסידורים המתאימים לשמור על ערכי היהדות גם לאחר שהיא תצטרף ליישות הפלשתינאית, שבראשה יעמוד יאסר ערפאת, ותהא חלק בלתי נפרד מהקונפדרציה הפלשתינאית-ירדנית.

"מועצת השבעה", המוסד העליון של "נטורי קרתא", החליט לפרסם מודעות ענק בשפה הערבית ובהן פניה אל הנשים המוסלמיות הבאות לשכונות החרדיות, לשמור על לבושן המסורתי, כשהן רעולות פנים ותלבושתן צנועה, כדי לא לפגוע באורח החיים של תושבי השכונות החרדיות. עד עתה היו מודעות כאלה בשכונות החרדיות, כתובות בשפות עברית, אידיש ואנגלית. עתה נוספה הערבית.

הרב משה הירש, "שר החוץ" של "נטורי קרתא", שמסר על ההחלטה הזו, אמר כי הדבר נעשה בגלל ההדרדרות שחלה בקרב הנשים המוסלמיות, שהיו מפורסמות בלבושן הצנוע, אך עתה, התערבו בין הציונים ולמדו ממעשיהם, ועל זה אפשר לומר כי נבואת דוד המלך התקיימה הפעם בצורה הפוכה: "ויתערבו בגויים וילמדו מעשיהם" (תהלים ק"ו).

לפי דעתו של הרב הירש, יסוד היישות הפלשתינאית בגדה המערבית וברצועת עזה אינו עומד בניגוד ל "תיאולוגיה היהודית", האומרת שארץ-הקודש תהיה תחת שליט שנבחר על--ידי התושבים שחיו בארץ-הקודש עוד לפני "הפלישה" הציונית, לתוך המזרח-התיכון, והשליט הוא יאסר ערפאת.

בהסתמך על הסקר שערך העיתון של מזרח ירושלים "אל-פאג'ר" תומכים יותר מ-96 אחוז מהנשאלים באש"ף, ובערפאת, כיו"ר הוועד העליון שלו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד פנימי 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב עין יעקב 37, ירושלים (ביתו של הרב משה הירש (משוער)) | רמאללה, פלשתין (מוקטעה - יאסר ערפאת) | מאה שערים, ירושלים (מגורי הרב לייב וייספיש (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות