לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

קריקטורה ב "דבר" עשויה לקרב העדה החרדית הקיצונית לאגו"י


מאת: נח זבולוני סופר "דבר"
פורסם: דבר | דבר - עמוד פנימי (עמוד 2) - 27/02/1984 (יום שני)
הקריקטורה על ארבעת חברי-הכנסת של "אגודת ישראל", שהופיעה בבטאון חסידי בעלז - ופורסמה אתמול ב "דבר" - עוררה הדים רבים בקרב היהדות החרדית והיא עשויה להביא לידי התקרבותה של העדה החרדית הקיצונית ל "אגודת ישראל".

"המודיע", בטאונה של "אגודת ישראל", מסר בגליונו אתמול על פרסום הקריקטורה, מבלי לציין את שם העיתון, וכתב, שכל מטרתה אינה אלא לתקוף את חברי הכנסת של "אגודת ישראל" בצורה השפלה ביותר. העיתון מגלה, כי עורכי הבטאון החסידי איפשרו לגורם עויין ל "אגודת ישראל" לנצל את במת העיתון כדי לנגח את חברי-הכנסת בתמורה הולמת, והפרסום על התקציב של הייחודיים נעשה בהשראת הגורמים העויינים ל "אגודה".

בסוף השבוע שעבר נפגש ח"כ הרב מנחם פרוש עם האב"ד של העדה החרדית בירושלים, הרב יצחק יעקב וייס, כדי לנקוט עמדה אחידה בעניין השותפות של קופ"ח בבית-החולים "שערי צדק". כפי שנמסר לסופר "דבר", הועלו בפגישה זו גם רעיונות להביא להפגת המתיחות בין "אגודת ישראל" לעדה החרדית על רקע פרסום הקריקטוריה בבטאון בעלז.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד פנימי 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב גשר החיים 12, ירושלים (מערכת "המחנה החרדי" בשנות ה-80) | רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב נתן שטראוס 26, ירושלים (בית דין צדק העדה החרדית, מזכירות העדה החרדית - בנייני זופניק) | רחוב יהודה המכבי 5, ירושלים (מערכת "המודיע")
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות